greek forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
greek forum

devils greek site
 
ΦόρουμportalΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήblogΣύνδεση
< class="" height="25">
Αναζήτηση
 


 Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
< class="" height="25">
Πλοήγηση
 Πόρταλ
 Ευρετήριο
 Κατάλογος Μελών
 Προφίλ
 Συχνές Ερωτήσεις
 Αναζήτηση
< class="" height="25">
Πρόσφατα Θέματα
» Interval Between Prep And Colonoscopy Predicts Prep Quality In Water Method For Unsedated Colonoscopy
Ο «Mr.PERFECT» HOOST ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ EmptyΠεμ Αυγ 04, 2011 10:52 am από

» Hooping Pills
Ο «Mr.PERFECT» HOOST ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ EmptyΠεμ Αυγ 04, 2011 1:00 am από

» Metformin, such beginning plant-derived
Ο «Mr.PERFECT» HOOST ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ EmptyΤετ Αυγ 03, 2011 10:27 am από

» linseed oil capsules
Ο «Mr.PERFECT» HOOST ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ EmptyΔευ Αυγ 01, 2011 9:31 pm από

» Buying cheapest TRAMADOL in Bogota
Ο «Mr.PERFECT» HOOST ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ EmptyΔευ Αυγ 01, 2011 6:42 pm από

» Methadone Drug Interactions
Ο «Mr.PERFECT» HOOST ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ EmptyΚυρ Ιουλ 31, 2011 8:41 pm από

» γθνεκξλξγθχερκθε ςπΰβϋ
Ο «Mr.PERFECT» HOOST ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ EmptyΚυρ Ιουλ 31, 2011 5:53 pm από

» οπξγπΰμμϋ νΰβθγΰφθθ
Ο «Mr.PERFECT» HOOST ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ EmptyΚυρ Ιουλ 31, 2011 5:08 pm από

» Οπξδβθζενθε νεθηαεζνξ
Ο «Mr.PERFECT» HOOST ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ EmptyΠεμ Ιουλ 28, 2011 8:31 pm από


 

 Ο «Mr.PERFECT» HOOST ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 203
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2008
Ηλικία : 28
Τόπος : keratsini

Ο «Mr.PERFECT» HOOST ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ο «Mr.PERFECT» HOOST ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ   Ο «Mr.PERFECT» HOOST ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ EmptyΣαβ Ιαν 24, 2009 6:45 pm

Tο Σάββατο, 16 Ιουνίου η Αθήνα γέμισε αστέρια των πολεμικών τεχνών και το Lordofrings.gr δεν θα μπορούσε να λείπει. Αφορμή ήταν το δεύτερο σεμινάριο, επί ελληνικού εδάφους, του θρύλου του Kick Boxing, Ernesto Hoost και oι αγώνες μεταξύ Ελλήνων και Ολλανδών αθλητών που θα πραγματοποιηθούν προς τιμήν του. Η αίθουσα έλαμπε, αφού εκτός από τον Mr Perfect, παρευρέθηκαν εκεί μαζί του ο Ramon «The diamond» Dekkers, οχτώ φορές παγκόσμιος πρωταθλητής και προπονητής της εθνικής ομάδας Kick Boxing της Ολλανδίας, ο δικός μας σούπερ-σταρ, Μιχάλης Ζαμπίδης και ο διοργανωτής του γεγονότος και προπονητής της εθνικής μας στο Kick Boxing, Γιάννης Θεοφάνους.

«Τιμή μας»
«Έχουμε την τιμή να φιλοξενούμε δύο από τα μεγαλύτερα ονόματα του αθλήματος». Μόνο με τα απολύτως απαραίτητα λόγια και χωρίς ιδιαίτερες συστάσεις, ο Γιάννης Θεοφάνους, ξεκίνησε την συνέντευξη τύπου και καλωσόρισε στην χώρα μας τον Ernesto Hoost και τον Ramon Dekkers. Εξάλλου οτιδήποτε περισσότερο θα ήταν περιττό, καθώς μιλάμε για δύο από τους μεγαλύτερους αθλητές στην ιστορία του αθλήματος. Τον λόγο αμέσως μετά πήρε ο Ernesto Hoost, ο οποίος δήλωσε πως είναι πολύ χαρούμενος που βρίσκεται για δεύτερη φορά στη Ελλάδα και πρώτη στην Αθήνα. Στα ίδια επίπεδα κινήθηκαν και οι δηλώσεις του Dekkers, ο οποίος αναφέρθηκε και στους αθλητές του, οι οποίοι τον ακολούθησαν με σκοπό να αντιμετωπίσουν τους Έλληνες αντιπάλους τους, στους αγώνες προς τιμήν του «Mr Perfect», καθώς όπως δήλωσε βρίσκονται στα ίδια επίπεδα με τους συμπατριώτες μας.




Έδωσε μία υπόσχεση ο Μιχάλης.
Ο «Iron Mike» με τη σειρά του, δήλωσε πολύ χαρούμενος που βρίσκονται τα μεγαθήρια του Kick Boxing στη χώρα μας. Κάλεσε όλο τον κόσμο να στηρίξει την προσπάθεια που γίνεται, ώστε το άθλημα να προβληθεί και να καθιερωθεί στην συνείδηση των Ελλήνων, και δήλωσε ανυπόμονος για τους αγώνες τις Κυριακής.. Σε συζήτηση που είχαμε, σε προσωπικό επίπεδο με τον Μιχάλη, τον ρωτήσαμε για το μεγάλο του ραντεβού στις 28 Ιουνίου κόντρα στον Drago στο Τόκιο για το K1 World Max 2007. Αυτός μας κοίταξε όλο νόημα και απάντησε: «Έχω κάνει πάρα πολύ προπόνηση και αισθάνομαι έτοιμος. Θα δεις στο ρινγκ!»

Ξεκούραση εδώ και τώρα!
Ερωτώμενος για τα μελλοντικά του σχέδια, μετά το τέλος αυτής της σημαντικότατης διοργάνωση, ο Γιάννης Θεοφάνους απάντησε: « Αρχικά θα ξεκουραστώ. Έχουμε κουραστεί πολύ για να βγάλουμε εις πέρας αυτό το γεγονός και έχω ανάγκη να χαλαρώσω. Μετά θα προσπαθήσουμε να φέρουμε κοντά μας ότι καλύτερο μπορούμε, αν και θεωρώ πως το είναι ήδη δίπλα μας. Πάντως η προσπάθεια δεν θα σταματήσει. Όνειρό μου είναι να φέρουμε τη διοργάνωση του Κ-1 στην Ελλάδα».

«Θα παραμείνω στον χώρο και θα βοηθήσω τους νέους αθλητές».

Μετά η συζήτηση μεταφέρθηκε στο κεντρικό πρόσωπο της ημέρας, τον Ernesto Hoost. Σε ερώτηση για το δικό του αύριο, ο Ολλανδός τέσσερις φορές πρωταθλητής του Κ-1, δήλωσε: «Θέλω να παραμείνω στον χώρο, με όσο το δυνατόν πιο ενεργό ρόλο γίνεται. Επιδιώκω να χρησιμοποιήσω την πείρα μου, ώστε να βοηθήσω τους νέους αθλητές να ανεβάσουν το επίπεδό τους».



Συνάντηση με έναν θρύλο...
Σχετικά με το ελληνικό Kick Boxing, ανέφερε πως γνωρίζει, εκτός από τον Ζαμπίδη, και τον Πάρη Βασιλικό, με τον οποίο έχουν τεθεί αντιμέτωποι, ενώ πρόσθεσε πως λόγω του Μιχάλη, θα μπορούσαμε να φιλοξενήσουμε την διοργάνωση του Κ-1 στην Ελλάδα. Για την αναμέτρηση του Έλληνα άσσου, είπε χαρακτηριστικά: « Θα είναι μια πολύ ενδιαφέρουσα μονομαχία. Είναι πολύ δύσκολο να προβλέψεις τον νικητή. Είναι και οι δύο αθλητές πολύ εκρηκτικοί , με πολύ δυνατά χτυπήματα και στα χέρια και στα πόδια. Θα κερδίσει όποιος το θέλει περισσότερο».

«Δεν ξέρει να παλεύει»

Ο Ηoost μας μίλησε και για τις δύο αναμετρήσεις του με τον Bob Sapp, το 2002: «Στο άθλημά μας η ψυχολογία παίζει πρωτεύοντα ρόλο. Πριν από την πρώτη αναμέτρηση είχα ένα μικροπρόβλημα στα χέρια, μπήκα στο ρινγκ επιφυλακτικός και έχασα. Στην δεύτερη αναμέτρηση ένιωθα ιδιαίτερη πίεση από την ήττα στον πρώτο αγώνα και έχασα πάλι. Αυτό που με τρελαίνει, είναι πως έχασα δύο φορές από έναν αντίπαλο πολύ κατώτερό μου. Θεωρώ πως δεν ξέρει να παλεύει και χρησιμοποιεί οποιοδήποτε τρόπο ώστε να κερδίσει».

Ρεπότερ Ζαμπίδης!


Ρόλο δημοσιογράφου έπαιξε ο «Iron Mike», όταν ζήτησε να κάνει ο ίδιος μια ερώτηση στους προσκεκλημένους της βραδιάς. Ο Ζαμπίδης φάνηκε να εκφράζει έναν δικό του προβληματισμό, σχετικά με την ημέρα που θα πρέπει να αποχωρήσει από την ενεργό δράση. Τους ρώτησε λοιπόν πόσο δύσκολο ήταν για αυτούς, οι οποίοι είχαν γνωρίσει την απόλυτη αποθέωση από τον κόσμο, να αφήσουν τα ρινγκ και να αποβάλλουν το μικρόβιο του πρωταθλητή, το οποίο κάθε αθλητής του επιπέδου τους το έχει.




Πάντα δυναμικός ο Dekkers.
Το διαμάντι του Kick Boxing τόνισε: «Δεν ήθελα να αποχωρήσω, αλλά έπρεπε μετά από κάποιους διαδοχικούς τραυματισμούς. Αποστασιοποιήθηκα για ένα χρόνο από το χώρο, αφού δεν μπορούσα να συνειδητοποιήσω πως είναι μακριά από το άθλημα. Βλέποντάς το πιο καθαρά μετά από την αποχή μου, κατάλαβα πως έπρεπε να βρω έναν τρόπο ώστε να βρίσκομαι κοντά στο άθλημα και έτσι αποφάσισα να γίνω προπονητής. Τώρα, που βλέπω τους δικούς μου αθλητές να διαπρέπουν, νιώθω πολύ καλύτερα».

Ο Hoost από την πλευρά του, είπε πως μετά από 23 χρόνια στα ρινγκ, το άθλημα είναι ένα πολύ σημαντικό κομμάτι του εαυτού του: «Είμαι μόλις έξι μήνες εκτός, και ακόμα δεν έχω καταλάβει πως τα έχω παρατήσει. Αποκλείεται να παρατήσω τον χώρο του Kick Boxing, και προς το παρών στόχος μου είναι να βοηθήσω τους νέους αθλητές.»

«Προσκαλούμε όλους τους νέους»


Η συνέντευξη έκλεισε με ένα μήνυμα προς τους νέους της χώρας μας, με τους δύο σούπερ-σταρς να ενθαρρύνουν τους νέους να ασχοληθούν με το άθλημα και να αποδείξουν στο κοινό της χώρας μας πως το Kick Boxing δεν προορίζεται για κάποιους που θέλουν απλά να πλακώνονται, αλλά για αθλητές που αγαπούν τον πρωταθλητισμό, με ήθος και αξίες.

16-06-2007

Στείλτε mail στον συντάκτη
rokavlon4@hotmail.com
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.cobra.niceboard.net
 
Ο «Mr.PERFECT» HOOST ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
greek forum :: wwe-
Μετάβαση σε: